زنجیره سریال فرهنگ مستند نمایش اردبیل

زنجیره: سریال فرهنگ مستند نمایش اردبیل برنامه اردبیل جدول پخش

گت بلاگز وب‌گردی دیدگاه آیت‌الله مکارم شیرازی راجع به سند ۲۰۳۰

آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، دیدگاه‌های خود راجع به سند ۲۰۳۰ را تبیین کردند.

دیدگاه آیت‌الله مکارم شیرازی راجع به سند ۲۰۳۰

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، آیت الله ناصر مکارم شیرازی امروز اول خردادماه در درس خارج خود با اشاره به سند ۲۰۳۰۰ و با بیان اینکه این متن به وسیله سه نفر ترجمه، ویراست و به بنده ارایه شده است است گفت: نشانه از بیان این مطالب جسارت به کسی نیست بلکه بیان توضیحاتی در مورد این سند است تا ملت و مسئولان وظیفه خود را در مورد آن بدانند و اگر قبل از انتخابات سراغ آن نرفتیم نخواستیم انتخابات پرشور و امن و امان خدشه دار شود.

عبارات مهم : فرهنگ
وی با بیان اینکه در نخستین ماده این سند آمده است که ما رؤسای دولت ها و کشور ها و نمایندگان عالی رتبه گردهم آمده ایم افزود: واژه «گردهم آمده ایم» یعنی توافق کردیم نشان دهنده الزامی بودن و داشتن قالب عهدنامه هست.

این مرجع تقلید تصریح کرد: در ماده دیگر می گوید ما به نیابت از مردمی که به آنان خدمت می کنیم تصمیمی تاریخی اتخاذ کرده ایم که این تعبیر نشانه قیمومیت آنان بر دیگران هست.

آیت الله مکارم با بیان اینکه عده ای جمع شده است جهت ۱۵ سال دیگر مردم دنیا تصمیم گرفته تا دنیا مترقی بسازند عنوان کرد: این سند دارای ۵۹ بند و ۱۷ نشانه دارد که بسیاری از آن قشنگ و انسانی است و انسان از آن لذت می برد، ولی مجموع آن تثبیت نظام سلطه است و در لابلای آن مسایل خود را جاسازی کرده اند.

این مرجع تقلید با اشاره به اهداف چهارم و پنجم این سند مبنی بر ترویج وقت های یادگیری مادام العمر جهت همه و برابر و دستیابی به تساوی جنسیتی و توانمندسازی همه زنان و دختران تصریح کرد: گفته اند ما به جهانی می اندیشیم که همه زنان و دختران به طور همه جانبه تساوی جنسیتی را درک کرده و همه موانع حقوقی، اقتصادی و … را از میان راه برداریم.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به ملاحظات چندگانه خویش عنوان کرد: این سند عهدنامه و مشمول بر برنامه های متفاوت آموزشی، محیط زیست و اقتصادی و … است و عده ای تصمیم گرفته تا فرهنگ سکولار غرب را در همه جا پیاده کنند و هدفشان نیز دگرگون کردن دنیا هست، ولی سؤال این است که آیا ما باید بنشینیم تا دیگران جهت ۱۵ سال دیگر شئون زندگی ما تصمیم بگیرند؟.

وی افزود: ما خودمان برنامه تحول آموزشی و اقتصادی و کوتاه و بلندمدت داریم و آیا این پیروی پذیرش نظام سلطه نیست؟ مسئله دیگر این که باید گزارش هر سال این امور را هم به آن ها بدهیم؛ ۱۲۰ سؤال در مورد تمام شئون کشور آماده می کنند و باید جواب بدهیم و چه جاسوسی از این بهتر؟ جاسوسی آشکار.

وی با بیان اینکه فراموش نکنیم که یونسکو متولی این مسئله است و هر لحظه دولت های سلطه گر جاسوس هایی در این نهاد به نام کارمند و خبره دارند بیان کرد: مردها می گویند ما هنگام پذیرش این سند زیر آن نوشته ایم که ما تا جایی قبول داریم که با فرهنگ و مذهب ما سازگار باشد که راست می گویند و نوشته و به مقام معظم رهبری هم ارسال کرده اند و رونوشتی هم به ما داده اند؛ ولی این افراد توجه نکرده اند که آن ها می گویند شرایط شما را تا جایی می پذیریم که بر خلاف روح سند نباشد در حالی که ما یک کشور مذهبی و دارای شرایط و فقه خاصی هستیم و این تشکیلات با روح سند سکولار نمی سازد و چگونه قبول کنیم که آن را اجرا کنیم.

آیت الله مکارم با بیان اینکه شرایط کشور عزیزمان ایران معیار قرار نمی گیرد تصریح کرد: الفاظی در این سند به کار رفته است که معنی آن بر طبق برداشت خود آنان تفسیر می شود؛ به عنوان نمونه از خانواده صحبت می شود، ولی آنان همجنس باز ها را هم خانواده می دانند؛ یا خشونت که آنان سپاه و بسیج ما را هم خشن می دانند، لیکن مفسر این الفاظ خود آنان هستند.

وی افزود: این سؤال جهت همه مطرح است که آیا این سند بدون سر و صدا به آموزش و پرورش داده شده است و چند کارگروه نیز جهت آن گزینش و گفته شده است در بعضی جا ها نیز اجرا شده است در حالی که متولی مهم آن شورای انقلاب فرهنگی هست؛ بنده با چندینه عضو این شورا صحبت کردم، ولی از ماجرا خبری نداشتند؛ به علاوه آیا مجلس با خبر نشد و بالاتر از آن آیا رهبری را در جریان نگذاشتید.

این مرجع تقلید افزود: در این سند راجع به کمک به کودکان و آخر دادن به فقر در همه اشکال تصریح شده است است از جمله در نشانه دوم بیان شده است آخر دادن به گرسنگی، توسعه کشاورزی و … در حالی که تصویب کنندگان این سند در این دو سال چه گامی جهت این کودکان گرسنه و بیمار یمن برداشتند کودکانی که گرفتار بیماری وبا، کمبود دارو و مواد غذایی هستند؛ چه گامی جهت مردم غزه برداشتند؛ چه کمکی به ویرانی های سوریه و … کردند.

این مفسر قرآن تاکید کرد: این سند بر خلاف ظاهر بخشی از قسمت های قشنگ دامی حساب شده است جهت ملت های دنیا است تا آنان را در زیر سلطه خود درآورده و فرهنگ و مذهب آنان را دگرگون کنند.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: فرهنگ | مرجع تقلید | مکارم شیرازی | آیت الله مکارم شیرازی | آیت الله مکارم شیرازی | سند 2030 | مراجع عظام | دیدگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog